General

Balkan Üclüsü 4 Günde 3 ÜLKE  – 199Eur’dan Başlayan Fiyatlarla
2016 ILBAHAR – YAZ – SONBAHAR DONEMLERİ

3 Gece 4 Gun (4* OTELLERDE KONAKLAMA)
Yunanistan – Makedonya – Bulgaristan

9 ŞEHİR – 2 BAŞKENT
Kavala – Selanik – Bitola(Manastır)- Resne – Ohrid – Tetova(Kalkandelen)
Uskup – Sofya – Plovdiv 

Tur Kalkış Tarihleri : 
13 Nisan 04 Mayıs / 11 Mayıs / 18 Mayıs / 25 Mayıs / 08 Haziran / 22 Haziran 
02 Temmuz / 03 Temmuz / 20 Temmuz / 27 Temmuz / 03 Ağustos / 10 Ağustos /
17 Ağustos / 
26 Ağustos 10 Eylul / 11 Eylul / 12 Eylul / 28 Eylul / 12 Ekim / 26 Ekim /
09 Kasım

Ozel Gunler :
23 Nisan : 20 Nisan
19 Mayıs : 18 Mayıs
Ramazan Bayramı : 02 Temmuz / 03 Temmuz
30 Ağustos Zafer Bayramı : 26 Ağustos 
Kurban Bayramı : 10 Eylul / 11 Eylul / 12 Eylul
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı : 26 Ekim
1.Gun Istanbul – Kavala
Gezimizin ilk gunu, 20:30 da Kadıkoy Evlendirme Dairesi, 21:30 da Beşiktaş Yıldız Camii ve 22:00 da İncirli Omur plaza onunde hareket ile Tekirdag uzerinden Ipsala sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz.Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan Dedeagac , Gumulcine ve Iskece uzerinden Kavala ya varisimizi gerceklestiriyoruz.

2.Gun Kavala — Selanik – Manastir – Resne – Ohrid
Kavala ya varisimiz ardindan sabah kahvaltisi ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadina bakmak icin mola veriyoruz.Kahvalti molasi sonrasi essiz guzelligi ile dikkat ceken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotograf molasi verip Selanik e dogru yola cikiyoruz. Selanik e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize oncelikle Selaniki tepeden gorebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek baslıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Doner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan ın en buyuk katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Buyuk İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten – Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Onder Ataturk un evini ziyaret ediyoruz. Sehir turunun ardindan sonrası Makedonya Bitolaya(Manastir) hareket ediyoruz. Varisimiza muteakip gorulecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacagimiz Ataturk un mezun olduğu Askeri İdadi yesi yer almaktadır.Bitola ziyaretimiz ardindan İlk durağımız Resne ve İttihat ve Terakki nin en unlu 3 simasından biri ve Turk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile une kavuşan olan Resne li Niyazi nin Sarayını ziyaret ediyor sornasında Ohrid deki otelimize transfer.Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra duzenlenicek olan Makedon Gecesi Turumuza katılabilirler.(30 EUR)
Sabah Kahvaltısı: Kavala da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Oğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tum yoresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Deniz Mahsulleri ve Mezeler.

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yoresel yemekler ve muzik eşliğinde Makedon Gecesi. Konaklama: Hotel Belvedere v.b – Ohrid
Para Birimleri : Yunanistan – Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )

Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km) , Selanik-Bitola (200 km) , Bitola-Resne(32 km) , Resne-Ohrid ( 36 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 849 km

Otele Giriş Saati: Gumruk geciş suresine bağlı olarak tahmini: 20:30

3.Gun Ohrid – Tetova – Uskup
Sabah kahvaltisinin ardindan. sonra Makedonyanin incisi Ohrid şehir turumuzabaşlıyoruz.Yuruyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans doneminin Ohrid deki en onemli kilisesi St. Panteleymon, gunumuzde hala konserler icin kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma doneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yuzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Cınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra duzenlenicek olan Ohrid Golu Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR)Şehir turumuz ardindan Uskup e yola cikis. Yol uzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu uzerinde kurulmuş olan Kanuni nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yuzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi ni ziyaret ediyoruz.Ziyaretimiz ardindan Uskup e varisimizi gerceklestirip Uskup Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı nın doğduğu şehir olan Uskup u tanıtan yarım gunluk panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Uskup doğumlu hayırsever Rahibe Teresa nın anıtı ve evi, Taş Kopru, Kale, Osmanlı doneminden kalma Eski Şehir, Carşı ve Osmanlı nın Balkanlar daki en guzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde acık bufe olarak alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tum yoresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Ohrid Alabalığı , Kofte ve Guvecte Kurufasulye.

Akşam Yemeği: Uskup şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.Tum yoresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Uskup koftesi ve Guvecte kurufasulye.

Konaklama: Hotel Karpoş v.b – Uskup
Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )

Rota: Ohrid – Tetova (134 km) , Tetova – Uskup (46 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

Otele Giriş Saati: 19:00

4.Gun Uskup – Sofya
Sabah kahvaltı sonrası Uskup den Sofya ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra duzenlenicek olan eşsiz guzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(10 EUR). Yaklaşık 5 saat surecek olan yolculuğun ardından Sofya ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında gorulecek yerler arasında Gorulecek yerler arasında Balkanların en buyuk kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kutuphane, Sofya Universitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji muzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yuruyerek Sofya Heykeli ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket.Geceleme otelimizde.
Dileyen misafirlerimiz ekstra duzenlenicek olan Bulgar Tavernası Turumuza katılabilirler.(30 EUR)
Sabah Kahvaltısı: Otelde acık bufe olarak alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğle Yemeği: , Sofya da rehberin belirliyeceği Turk Lokantası ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yoresel yemekler ve muzik eşliğinde Bulgar Gecesi .

Konaklama: Hotel Silver House v.b – Sofya
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )

Rota: Uskup – Matka (19 km) , Matka – Sofya ( 248 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 267 km

Otele Giriş Saati: Gumruk geciş suresine bağlı olarak tahmini : 20:00

5.Gun Sofya – Plovdiv – İstanbul
Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Filibe ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat surecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık gecmişe sahip bir kent olarak; gunumuzun modern binaları ve eski cağların mimarisini birleştiren guzel bir şehirdir. Kentte en cok ilgi ceken yer şuphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik Eski Plovdiv; – adında şehrin en eski bolumu uzerinde bulunuyor. Gorulecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Muzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu nun evi, Plovdiv e ozel en mukemmel simetrik ev orneği ve orijinal ev duzenlemesiyle, bu gunumuzde her turlu kultuler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi nin evi, Eski Roma cağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleici Mahallesi ve Hindliyan Muzesi, Turk mimarisiyle oldukca ilgi ceken Cuma Camii, Plovdiv in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa sureli serbest zaman ın ardından İstanbul a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki Pasaport ve gumruk işlemlerinin ardından Edirne uzerinden İstanbul a ulaşıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak uzere vedalasiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde acık bufe olarak alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğle Yemeği: , Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği:Edirne – İstanbul otobanı uzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )

Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 558 km

İstanbul Giriş Saati: Gumruk geciş suresine bağlı olarak tahmini : 20:30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Luks otobüsler ile ulasim
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4 * li otellerde konaklama, sabah kahvaltıları
* Programda belirtilen panoramik şehir turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Ekstra turlar

* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Kavala da verilen mola da alınan kahvaltı.

* Öğle ve Akşam Yemekleri.
* Şofor ve Rehber bahşişleri

* SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
* Yurtdışı cıkış harcı 15 TL.
* Yurtdısı seyahat sağlık sigortası


BILGILENDIRME

– Katılım gösteren misafirlerimiz de mutlaka tur suresi boyunca geçerli Multi(Cok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
– Sınır gecişleri arac personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.

– Tur esnasında programda bulunan tum ulkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi icin , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bolgelerde Rehber para cevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi suresince rahat yuruyuş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece icin yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
Yurtdışından Turkiye ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek icin en az 3 gun konaklama zorunluluğu vardır.
Yurtdışından Turkiye ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollu icki (%22 den fazla alkol iceren alkollu ickiler, şarap ve şampanya haric) , Alkollu İcecekler: 2 litre Alkollu icki (%22 den az alkol iceren alkollu ickiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Urunleri: 5 adet , Cikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Cay: 1 kg
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri gostermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.